ukendehusk
  • +0312 734-287

Реабілітація дітей з інвалідністю

Реабілітація дітей з інвалідністю

Реабілітація дітей з інвалідністю – один з пріоритетних напрямків в роботі органів соціального захисту населення. Державою гарантується відшкодування вартості реабілітаційних заходів, отриманих дитиною з інвалідністю в реабілітаційній установі. З 2019 року запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Реабілітаційна установа, в якій буде проходити реабілітація, обирається батьками, відповідно до медичних показань дитини. Діти з інвалідністю різних нозологій мають право на забезпечення реабілітаційними заходами у реабілітаційних установах, закладах охорони здоров’я, перелік яких затверджений Фондом соціального захисту інвалідів та розміщений на сайті Міністерства соціальної політики України.

До переліку реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють реабілітацію дітей з інвалідністю згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» включені чотири закарпатські заклади:

- комунальне некомерційне підприємство «Закарпатський обласний дитячий санаторій «Малятко» Закарпатської обласної ради (с. Оноківці, вул. Головна, 1);

- комунальне некомерційне підприємство «Ужгородська міська дитяча клінічна лікарня» Ужгородської міської ради (м. Ужгород, вул. Ференца Ракоці, 5;

- комунальне некомерційне підприємство «Обласний будинок дитини» Закарпатської обласної ради (м. Свалява, вул. Богдана Хмельницького, 1);

- благодійне товариство «Центр медико-соціальної реабілітації дітей імені святого Михайла» (с. Ратівці, вул. Ференца Ракоці, 54).

Вартість реабілітаційних послуг для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації.

Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня, не може перевищувати 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційними послугами в межах їх граничної вартості одна дитина може бути забезпечена декілька разів протягом бюджетного року.

Print Friendly and PDF
Переглянули 316 Четвер, 29 липня 2021 17:11

Адреса та контакти

  • Ужгородський р-н, с. Баранинці, Центральна, 42
  • 0312 734 287
  • barsilrada@gmail.com
  • Ми на карті

Прийом громадян

Від понеділка по п'ятницю
8:00 - 17:00

Ми завжди на зв'язку99%