ukendehusk
 • +0312 734-287

Центр культури та дозвілля

Вітаємо в Центрі культури та дозвілля

Центр культури та дозвілля Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області. Сайт центру культури.

Тел: 0950781205
 • Робота культурного Центру

  Робота культурних закладів Баранинської сільської ради спрямована на виконання державних соціальних програм, пошук та розробку інноваційних форм організації культурного дозвілля жителів сіл усіх вікових категорій, відпочинок, розваги, патріотичне, моральне та фізичне виховання, відродження обрядів та традицій сіл, історію рідного краю.

  Основними завданнями культурних закладів є:

  - організація культурного дозвілля громадян;

  - організація діяльності  творчих колективів;

  -  розвиток аматорського мистецтва, підтримка та збереження осередків народних художніх промислів;

  -  організація і проведення фестивалів, оглядів, конкурсів, виставок, різних культурно-дозвіллєвих форм показу результатів творчої діяльності утворених та діючих формувань.

 • Будинок Культури - філія с.Руські Комарівці

  Будинок Культури – філія с. Руські Комарівці; завідувач БК - Павликовська Мілана Іванівна. Приміщення БК побудовано у 1901 році. З 1947 року тут вірує клубне життя, в ці повоєнні роки тут почав працювати аматорський  театральний гурток, який у 1977 році отримав звання «народний театр». На сьогоднішній день незмінний керівник народного театру – Гурніш М.С.  У 2016 році здійснена реконструкція та капітальний ремонт будинку культури. Проект здійснений завдяки Project Village Kamienka, Slovakia – Village Ruski Komarivtsi, Ukraine за підтримки  the European Union. В БК проходять заняття хореографічного гуртка (старша і молодша групи), гуртка сольного співу і вокального дитячого ансамблю, фітнес-гурток (для дорослих), гурток гри у шашки, гра в настільний теніс.

  с. Руські Комарівці вул. Шкільна 13

  Розклад занять гуртків:
  Хореографічний (молодша група) –  середа - п’ятниця – 13.00-14.30

  Хореографічний (старша група) –  середа - п’ятниця – 15.30-17.00

  Дитячий вокальний ансамбль –  вівторок – четвер – 14.00-15.00

  Сольний спів -  вівторок – четвер – 13.00-14.00; 15.00- 16.00

  Народний театр – неділя – 18.00 – 19.00

  Спортивний (шашки) – субота – 13.00-14.00

 • Клуб / Бібліотека - філії с.Нижнє Солотвино

  Завідувач клубу - Левко Ольга Михайлівна, завідувач бібліотеки – Данацко Руслана Степанівна. 
  В селі Нижнє Солотвино  в будівлі розташовано три установи: ФАП, клуб, бібліотека. Приміщення збудовано в 1964 році. При клубі діє любительське об‘єднання «Юний тенісист», є тренажери для тренування юних спортсменів, також при клубі та бібліотеці працює дитячий гурток художнього читання, дитячий гурток «Умілі ручки», учні якого дивують справжніми професійними творчими роботами. 

  с. Нижнє Солотвино, б. 69, Ужгородського району, Закарпатської обл.

  Розклад занять гуртків:
  Художнє читання – четвер – 16.00 - 17.00
  Дитячий вокальний ансамбль - п'ятниця 17.00 -18.00
  Любительське об»єднання «Юний тенісист» - субота 17.00-20.00
  «Умілі ручки» - неділя – 16.00-18.00

 • Клуб / Бібліотека - філії с.Стрипа

  Завідувач клубу - Митровка Марта Олександрівна; завідувач бібліотеки - Дранчак Оксана Іванівна. В будівлі функціонує три сільські установи – клуб, бібліотека і ФАП. Приміщення побудоване на початку ХХ ст. Спочатку тут проживав місцевий пан та урядовець. Згодом в одній з кімнат був відкритий чеський нотаріат , пізніше – угорський. В клубі - філії працюють гуртки: вокальний (ансамбль «Дівчата»), художнього читання та драматичний. В бібліотеці-філії з 2000 року працює театрально – художній гурток «Кумоньки», юні артисти  якого – постійні учасники всіх святкових концертів Баранинської територіальної громади.

  Стрипа, б.67, Ужгородського району, Закарпатської обл.

  Розклад занять гуртків:
  Художнє читання – четвер – 15.00-16.00
  Вокальний дитячий ансамбль - п'ятниця 15.00-16.00
  Любительське об'єднання «Господарочка» -
  третя неділя місяця – 17.00-18.00

   

  Бібліотека – філія

  Театрально - художній «Кумоньки» - неділя 14.00 -15.00

 • Клуб / Бібліотека – філії с.Ярок

  Завідувач бібліотеки та завідувач клубу  - Рибович Антоніна Олександрівна. Клуб і бібліотека села Ярок функціонує з 1950 року. При клубі діють Народний вокальний ансамбль "Ярочок". Дитячі вокальні ансамблі "Сонях" та "Краплинки". Хореографічні гуртки "Закарпатки", "Дзвіночки" та "Юні росинки".

  с. Ярок, б. 17 А, Ужгородського району, Закарпатської обл.

  Розклад занять гуртків:
  Хореографічний (молодша група) –  четвер - п'ятниця – 13.00-14.30

  Хореографічний (середня група) –  четвер - п’ятниця – 15.00-16.00

  Хореографічний (старша група) –  четвер - п’ятниця – 16.30-17.15

  Вокальний ансамбль - Четвер – 17.00 - 18.00

  Народний вокальний ансамбль «Ярочок» - 
  п’ятниця 18.00 - 20.00

 • Клуб – філія с.Глибоке

  Завідувач клубу - Вацо Вікторія Юріївна. Приміщення клубу  побудоване о 1900 році, цей дім належав єврейській родині. У 60-х роках XX ст. тут почала працювати клубна установа. Зараз при клубі займаються діти у різноманітних гуртках: художнього читання, драматичному, «Юний тенісист», вокальному ансамблю. Вдосконалюють свою майстерність учасники любительського об’єднання «Умілі руки». Вечорами зустрічаються на репетиції старше покоління с. Глибоке – ансамбль «Глибочанка».

  с. Глибоке, вул. Центральна, б. 66,  Ужгородського району, Закарпатської обл.

  Розклад занять гуртків:
  Художнє читання – четвер – 16.00-17.00
  Драматичний – четвер – 17.00 - 18.00
  Вокальний ансамбль «Глибочанка» - п'ятниця 18.00 -19.00
  «Юний тенісист» - субота – неділя – 15.00-19.00
  Любительське об'єднання «Умілі руки» -
  третя субота місяця - 16.00- 17.00

 • Бібліотека – філія с.Циганівці

  Завідувач клубу - Григорєва Тетяна Іванівна. 
  В селі Циганівці, бібліотеку відкрили у 1949 році. Спочатку бібліотека розташовувалася в  будинку, який до 1946 року належав єврейській родині Мерменшталь. Там же був клуб та ФАП.
  В 1972 році бібліотеку та ФАП перенесли в будівлю початкової школи, де ці установи функціонують і на теперішній час. Історія будівлі школи теж дуже цікава, вона є найстаршою будівлею в селі Циганівці. Побудована в 1901 році, як церковна (народна) Греко - католицька школа. В теперішній час, кожну неділю, в приміщенні школи проходить Служба Божа греко-католицької парафії.
  При бібліотеці функціонує дитячий гурток «Працьовиті пальчики», художнього читання, любительське об’єднання «Світанкові зорі». 

  с. Циганівці, вул. Миру, б/н, Ужгородського району, Закарпатської обл.

  Розклад занять гуртків:
  «Працьовиті пальчики» - четвер -  12.00-13.00
  Любительське об»єднання «Світанкові зорі» - остання п'ятниця місяця – 17.00-18.00
  Гурток художнього читання - п’ятниця - 17.00-18.00

 • Клуб-філія та бібліотека – філія с.Великі Лази

  Завідувач клубу - Долбня Олеся Михайлівна, завідувач бібліотеки - Бобук Олена Василівна. Приміщення сільського клубу та бібліотеки було збудоване у 1901 році під єврейську церкву. З 1953 року був відкритий сільський клуб на 100 місць, а в 1955 році була відкрита сільська бібліотека. В клубному закладі проводяться зустрічі з шанованими громадянами села та району, вечори відпочинку, тематичні вечори, усні журнали, бесіди виховного характеру, концерти; працює дискотека «Вікторія». У напрямку збереження національних народних ремесел при клубі створені любительські об’єднання для юнацтва: «Весела майстерня» та «Вишиваночка», учасники яких на кожне свято обов’язково роблять виставки своїх творчих робіт. 
  Діти розкривають свої артистичні здібності у драматичному, хореографічному, обрядовому гуртках. Відвідувачі клубу та бібліотеки  є постійними учасниками масових заходів, що проходять у селі.

  с. Великі Лази, вул. Шевченко, б/н, Ужгородського району, Закарпатської обл.

  Розклад занять гуртків:
  Хореографічний – середа 14.00-15.00
  Обрядовий – четвер 14.00-15.00
  Художнє читання – п'ятниця 14.00-15.00
  Любительське об'єднання «Весела майстриня» - 
  друга субота кожного місяця

 • Клуб – філія с.Довге Поле

  Вакантна посада.

 • Бібліотека – філія с. Холмець

  Завідувач бібліотеки - Шніцер Вікторія Володимирівна. В бібліотеці постійно відбуваються літературні читання, бесіди, зустрічі з юними читачами. До кожного свята готується книжкова виставка.

  с. Холмець. вул. Дружби, б. 94А, Ужгородського району, Закарпатської обл.

 • Організаційні моменти

  Завідувачами клубів і бібліотек організовуються  масові заходи такі як: новорічні свята, тематичні вечори до:  Дня  Соборності і свободи України, Дня матері і Дня сім’ї, розважальні програми присвячені Дню захисту дітей, урочисті заходи присвячені Дню Конституції України, урочистості присвячені Дню Прапора та Незалежності України, вечори присвячені Дню похилого віку, вечори присвячені Дню інвалідів, проведення Дня пам’яті жертв голодоморів, відзначення Дня захисника України, свята до Дня Святого Миколая, новорічні ранки для дітей, вечори відпочинку молоді.

  З метою підтримки і сприяння відродженню мистецьких надбань народу в жанрах аматорського мистецтва проводилися місцеві огляди-конкурси за жанрами, та виставки робіт народних умільців сіл.

  Пріоритетними напрямками роботи культурних закладів Баранинської сільської ради  є національно-патріотичне виховання, розвиток художньої самодіяльності, народної творчості, пропаганда народної спадщини, робота з молоддю та дітьми.   При всіх клубних установах активно працюють творчі колективи, гуртки, секції за інтересами. Працівники галузі тісно співпрацюють з закладами освіти.

  Особливу увагу приділяється організації дозвіллю дітей та молоді, де молоде покоління  має можливість розвивати і  реалізувати свої творчі здібності.  Молодь  бере  активну  участь  в  культурно – мистецьких заходах,  що  проводяться  в  селах.  До Всесвітнього Дня Захисту Дітей  було проведено дитяче   концерт  «Восьме диво світу - діти» та конкурс малюнків “Ми діти України” на базі клубу с.Великі Лази. В кожному культурному закладі проводяться дитячі ранки, конкурси виставки, де діти мають можливість показати свої творчі здібності. Для молоді при клубі с. Ярок дії команда КВК “VIP- Ярок”, заснована влітку 2018 року, кількісний склад – 8 чоловік. Команда працює в комедійному жанрі. Вони були запрошені на 15 річницю народного вокального ансамбля   “Оріховчанка” с. Оріховиця на ювілейний творчий вечір “Стежина вишита піснею”. Взяли участь у змаганні в Закарпатській лізі КВН в Падіюні, де з восьми команд посіли почесне друге місце.

  Проводиться робота з людьми похилого віку: привітання ветеранів з Днем перемоги, святкування Дня людей похилого віку.

  При клубах сіл активно діють вокально-хорові колективи, головним завданням яких є пропаганда пісенної майстерності серед прихильників вокально-хорового мистецтва. В кожному клубі діють клубні формування з вокально-хорового мистецтва. При клубі села Ярок функціонує вокальний ансамбль “Ярочок”, керівник Лідія Чубірко. Заснований 1992 року. Основний репертуар твори сучасних композиторів та української народної пісні.           

  В селі Холмець, де більша половина населення є угорськомовною,  ведеться тісна співпрацю з сусідньою країною – Угорщиною.  Так, при клубі відбулося святкування Угорського Русалля,  де були присутні гості з м. Фелшовжолца з своєю святковою програмою.

  Кожного дня двері культурних закладів відкриті для дітей та дорослих, які приходять не тільки для того щоб виступити на сцені, але й щоб поспілкуватися в дружнім колі, розповісти про свої досягнення та поділитися своїми переживаннями, залюбки приходять на репетиції, та вже можуть дати поради з тих чи інших питань. Саме в культурних закладах діти можуть зустрітись та провести разом вільний час.

Адреса та контакти

 • Ужгородський р-н, с. Баранинці, Центральна, 42
 • 0312 734 287
 • barsilrada@gmail.com
 • Ми на карті

Прийом громадян

Від понеділка по п'ятницю
8:00 - 17:00

Ми завжди на зв'язку99%