ukendehusk
  • +0312 734-287

Медицина

Відповідно до нової медичної реформи кожна людина має право самостійно обрати лікаря, до якого в разі потреби буде звертатися, та підписати з ним декларацію.

У результаті об’єднання громад до Баранинської сільської ради об’єднаної територіальної громади відносять 9 сіл: Великі Лази, Ярок, Холмець, Стрипа, Циганівці, Барвінок, Довге Поле, Підгорб та безпосередньо Баранинці які складають 7558 осіб. Саме після об’єднання тут створено Центр первинної медико-санітарної допомоги, в якому кожен має можливість отримати кваліфіковану первинну медичну допомогу.

Комунальне некомерційне підприємство Баранинської сільської ради «Центр ПМСД» було створено 22 березня 2018 року за рішенням 2 сесії  7 скликання 22.03.2018р. відповідно рішення №2 Баранинської сільської ради. Протягом певного періоду відбувалася підготовка до початку роботи і вже 2 квітня КНП Баранинської сільської ради «Центр ПМСД» розпочав свою роботу. Адміністративна частина функціонує на базі амбулаторії загальної практики сімейної медицини за адресою  с. Баранинці, вулиця Центральна, 42.

Головним лікарем КНП Баранинської сільської ради «Центру ПМСД» призначено Худан Наталію Іванівну, лікар з багаторічним досвідом роботи. Заступник з медичного обслуговування населення – Жаба Олександр Васильович. У загальному штати складають 32 осіб, серед яких головна медична сестра,  інспектор з кадрів, головний бухгалтер, лікар-статистик, які відносяться до адміністративного блоку, 5 лікарів загальної практики-сімейної медицини та 1 терапевт, серед них 3 завідувачі АЗПСМ, 4 сестри медичні ЗП-СМ, 4 завідувачів ФАПів, 3 медичні реєстратори, 8 молодших медичних сестер, лаборант, які надають кваліфіковану допомогу жителям об’єднаної громади.

За короткий період часу завдяки командній роботі всіх спеціалістів розпочалися позитивні зміни та покращення медицини Баранинської ОТГ. Лікарі, які ведуть прийом пацієнтів, є висококваліфікованими і дбають про здоров’я населення.

Протягом багатьох років в АЗПСМ с. Баранинці не було лаборанта, тому пацієнтам доводилося їздити в Ужгород, що ускладнювало діагностику. У липні почала свою роботу лабораторія, наразі є затверджений графік виїздів лаборанта та спеціалістів у віддалені села, адже саме люди похилого віку та непрацездатне населення потребує повного та якісного обстеження.

Баранинська сільська рада взяла на себе зобов’язання покращити матеріально-технічний стан закладів охорони здоров’я в ОТГ. Саме за такого сприяння для впровадження нової реформи кожен лікар АЗПСМ отримав комп’ютер. Усі амбулаторії підключені до Інтернету. Наразі піднято питання про дооснащення комп’ютерами і ФАПи.

Амбулаторії та ФАПи оснащені згідно табеля оснащення за наказом МОЗ України №148 від 26.01.2018р.

АЗПСМ с.Ярок протягом останнього часу розміщувалася в приміщенні, яке потребувало капітального ремонту. Аби уникнути небезпечних ситуацій як для лікарів так і для пацієнтів, амбулаторію переміщено у відремонтовані приміщення старостату с.Ярок. Наразі жителі сіл Ярок, Стрипа, Циганівці відвідуватимуть оновлену АЗПСМ із сучасним оснащенням та комфортними умовами.

Звичайно, є і недоліки, проте відбувається активна праця над їх усуненням. Тому кожен житель Баранинської ОТГ може звернутися до будь-якого висококваліфікованого лікаря та отримати якісну медичну допомогу та толерантне спілкування.

 

Адреса та контакти

  • Ужгородський р-н, с. Баранинці, Центральна, 42
  • 0312 734 287
  • barsilrada@gmail.com
  • Ми на карті

Прийом громадян

Від понеділка по п'ятницю
8:00 - 17:00

Ми завжди на зв'язку99%